در حال حاضر ارتباطات و شبکه های کامپیوتری بخشی اجتناب ناپذیر از مباحث حوزه فناوری اطلاعات است. هر زمانی که شبکه و ارتباطات مطرح است امنیت شبکه نیز به همراه آن مطرح می شود. طبق بررسی هایی که به عمل آورده ایم

مطلب کاربردی و مناسبی در این زمینه بسیار کم است و به همین جهت تصمیم گرفتیم این مقاله را بصورت کاربردی برای شما عزیزان آماده کنیم. در ابتدا باید بدانیم امنیت شبکه چیست و چگونه می توان امنیت را تامین کرد.

امنیت شبکه چیست

در حالت کلی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به منظور جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی در بستر شبکه صورت میگیرد. این مجموعه اقدامات می تواند بصورت راهکارهای متعددی در غالب سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری پیاده سازی شوند. لازم به ذکر است که معمولا بسیاری از روشهای تامین امنیت توسط رول ها (Roles) صورت می گیرد.

چرا امنیت شبکه
هر گونه فعالیت در دنیای آنلاین نیاز به محافظت از شبکه دارد زیرا تهدیدات دائمی در برابر منابع شرکت وجود دارد.

این می تواند اطلاعات مهم یا اطلاعاتی در مورد کارکنان و مشتریان باشد یا مهمتر از همه در مورد محصولات یا کسب و کارهای ما.

در بسیاری از موارد تهدیدها به شکل ویروس ها، کرم ها و اسب های تروجان، جاسوس افزارها و ابزارهای تبلیغاتی جاسوسی، حملات صفر روز، حملات صفر ساعت، حملات انکار حملات، سرقت داده ها و سرقت و سرقت هویت نیز به حساب می آیند.

به طور کامل درک آنچه امنیت شبکه است، ضروری است بدانید که چگونه کار می‌کند. از آنجا که انواع تهدیدات وجود دارد، هیچ راه حل تنها وجود دارد. ما نیاز به چندین لایه امنیتی داریم، به طوری که اگر یک شکست بخورد، مهاجم مجبور خواهد شد که با لایه بعدی مقابله کند.

انواع امنیت شبکه
امنیت شبکه از انواع خطرات آنلاین محافظت می‌کند. این مثل دیوار عمل می‌کند که انواع خطرات را مرتفع می‌کند. یکی از انواع زیر امنیت شبکه یا چندین لیست ممکن است به الزامات سازمان شما کمک کند یا بهترین آنها باشد. برای شروع …

آنتی‌ویروس و نرم‌افزار Antimalware
قبل از انتخاب این امنیت، حیاتی است که تفاوت بین یک ویروس و یک «بدافزار» را درک کنید. ویروس یک واژه خاص است که نوعی بدافزار را شناسایی و تکرار می‌کند و در سراسر شبکه گسترش می‌یابد. بااین‌حال، نرم‌افزارهای مخرب یک اصطلاح چتر برای همه انواع کدهای مخرب است. این شامل ویروس ها، کرم ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، nagware، تروجآن‌ها، و ransomware است.

بنابراین، بین Antivirus و Antimalware Software چیست؟ چرا دو نرم‌افزار مختلف را خریداری می‌کنید؟ این‌ها پرسش‌های اساسی است که هر کس بعد از دانستن یک واقعیت ساده فکر می‌کند. پاسخ ساده به این سؤال به شرح زیر است:

هیچ فن‌آوری نمی‌تواند همه‌چیز را پوشش دهد!

ضد تروجان و آنتی‌ویروس تنها ویروس‌ها را تشخیص داد، برخلاف نرم‌افزارهای ضد تروجان، اسکن برای بدافزار و ویروس‌ها در هنگام ورود، بعدازآن تهدیدی را حذف می‌کند و آسیب را برطرف می‌کند.

امنیت برنامه
نرم‌افزار امنیتی نرم‌افزار در نظر گرفته‌شده برای محافظت از سوراخ برنامه از عاملان. این عمدتاً روش جستجوی آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار را با رفع آن‌ها و جلوگیری از هر نوع حمله سایبری دنبال می‌کند. این نرم‌افزار، سخت‌افزار و فرآیندهای را برای حفظ دارایی‌های شما در دست دارد.